Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jídlo a recepty

Nedělám si ambice výživového poradce ani super kuchařky. Chci sem umísťovat svoje postřehy s jídlem. Pro inspiraci recepty toho, co jím. Jak se snažím upravovat klasické recepty, aby byly zdravější. Jaké vymýšlím kombinace a zda mi to chutnalo a co na to moje rodina nebo kamarádi.

Nechci se zabývat kalorickými hodnotami, ale spíše tím jaká potravina má jaký vliv na travení, spalování, detoxikaci a podobně.

Nebudu Ti tvrdit, že je tohle je nejlepší a že jen tohle musíš jíst, že tohle nesmíš jíst a podobně.

V mém životě jsem toho přečetla hodně o dietách, zdravých stravách, doporučených stravách, užívala různé doplňky stravy. Každou chvíli se prosazuje něco jiného, jsou jiné trendy ve stravování, objevují se "superpotraviny" znovuobjevují se recepty našich babiček a prababiček. Jednou se máslo a sádlo zakazuje, podruhé vynáší, jednou se upřednosňuje slunečnicový olej, podruhé řepkový.

Napíšu Vám jakou ingredienci používám a proč, ale nehledej zatím žádná vědecká pojednání. Jídlo by Tě mělo bavit, jak ho připravovat, tak ho jíst. A když se dopustíš nějakého vybočení ze "zdravého" stravování, tak si to hlavně nevyčítej, ale vychutnej si to. Budeš-li si skleničku vína nebo čokoládu vyčítat, tak Tvoje tělo si z toho nevezme ten dobrý pocit, co Ti to má přinést, ale jen další stres.

Měj se ráda a měj ráda to co jíš.

Dobrou chuť a hezké dny

Pav(l)a

 

Příspěvky

Pomazánka tvarohová (2) s vajíčkem

21. 5. 2017

aneb když chcete nahradit šunku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jídlo a recepty | Komentářů: 0

Smoothie

9. 5. 2017

aneb rozmixuj, co máš ráda

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jídlo a recepty | Komentářů: 0

Pomazánka tvarohová (1)

7. 5. 2017

aneb zdravá barevná snídaně

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jídlo a recepty | Komentářů: 0