Jdi na obsah Jdi na menu
 


H.E.A.T.

6. 5. 2017

H.E.A.T. Program je „CHŮZE„ je to pohybová aktivita určená pro všechny bez rozdílu věku a kondice. Kondiční chůze je určena pro každého, kdo se sebou chce něco dělat, kdo chce být zdravý a kdo se chce prostě cítit dobře. Od ostatních cvičení se liší svou vyjímečností v tom, že spočívá jen v obyčejném a nejpřirozenějším lidském pohybu. Tudíž ji zvládne každý, kdo umí chodit, aktivita se kterou můžeš získat ztracenou kondici či zdolat i svou vytyčenou – vysněnou horu. Podstata tohoto cvičení je jednoduchá a má velké účinky na náš organismus. Chůze je pro člověka naprosto přirozená, proto se nemusíš  bát o své klouby ani páteř. Jedná se o skupinové cvičení v cca. 8 – 15ti lidech, kteří chodí na speciálním pásu, který je mechanický, sami si řídíte náročnost chůze. Nemusíš se tedy bát, že se pás rozjede rychle a nebo chůze bude obtížná. Celá lekce, která trvá cca 45 minut, je vedena instruktorem, který má za úkol být Tvým průvodcem – nikdy Ti nikdo nepřikazuje, jak máš jít. To je vždy jen a pouze na Tobě. Protože každý máme možnost volby a můžeme si vybrat svou cestu. Pomocí hudby, která je na lekci si můžeš zvolit svůj motivační vrchol. Určíš si, co od lekce očekáváš a podle toho jdeš. Chceš hubnout? Chceš posílit svou fyzickou kondici? Chceš se naučit správně dýchat? Jakýkoliv Tvůj cíl je splnitelný, stačí jen uzpůsobit intenzitu, rychlost chůze a volbu techniky. Toto rozhodnutí není jen na Tobě, ale se vším Ti pomůže vyškolený profesionální instruktor. 

(převzato /a zkráceno/ ze stránek http://www.heatprogram.cz)

Já osobně H.E.A.T. miluju. Začala jsem na něj chodit asi před 10 lety. Jedno z prvních center, kde se H.E.A.T. program provozoval byl Squash Haštal. Od první lekce mne tohle cvičení  "chytlo". Prostě jdeš po pásu, kde si nastavíš sklon, který Ti vyhovuje a jdeš buď podle cvičitele, který udává tempo a délku kroku, a nebo jdeš podle sebe, buď se přidržujete madel nebo ne. Troufnu si napsat, že je to cvičení, které se může provozovat nejen v každém věku, ale i při každé váze. Bohužel po několika měsících se došlo k nějakému sporu mezi majiteli sportcentra a provozovatelem H.E.A.T., takže bylo cvičení (k mé velké lítosti) ukončeno. Hledala jsem nové centrum, prošla jsem jich několik a buď mi nelíbily prostroy nebo jsem nebyla spokojena s instruktory a tak jsem na pár měsíců zase s H.E.A.T.em skončila. Hledala jsem podobně zaměřené cvičení a v rámci toho jsem zkusila K2 hiking (podrobně popíšu v jiném článku), ale nijak mne to nezaujalo. 

V roce 2009 jsem se zase rozhodla, že musím něco se svou postavou dělat a hledala jsem, zda se někde v mém okolí nevyskytuje nějaké nové sportcentrum, kde se cvičí H.E.A.T. Objevila jsem, co mi vyhovavalo, měla jsem to kousek z práce a začala jsem chodit 3x týdně (úterý, čtvrtek po práci a sobota dopoledne). Po dvou měsících se mi začala zpevňovat postava, sice kila nešla dolů tak rychle, jak bych si představovala, ale centimetry ubívaly a to bylo podstatné. Pak jsem změnila práci a ve všední den jsem se tam nedostala, tak jsem jsem chodila alespoň v sobotu. Jenže po nějaké době si provozovatel H.E.A.T.u našel nové prostory, které už pro mne byly příliš daleko a tak jsem zase skončila. Když jsme (na jaře 2016) v práci dostali nabídku na kartu Multisport, tak jsem si řekla, že v jejím rámci mohu zkusit navštívit zase nějaká centra, která H.E.A.T. provozují. Našla jsem si H.E.A.T. Strašnice, je to sice trochu "z ruky", ale už přes rok tam chodím skoro každou sobotu. Jedinou vyjímkou je dovolená, víkendový pobyt mimo Prahu a nebo zdravotní stav. Mám tam oblíbenou cvičitelku a už několik měsíců, tam se mnou chodí i kamarádky.

Je dobré, když na cvičení chodíš ještě s někým, protože když se Ti náhodou nechce, tak kvůli kamarádkám se vyhecuješ spíš než jen kvůli sobě.

Chceš-li začít navštěvovat nějaká skupinová cvičení a stydíš se, že to nebudeš zvládat, tak u H.E.A.T.u se toho rozhodně bát nemusíš. Jestli umíš chodit, tak to dáš. (Dnes jsem byla na H.E.A.T.u a zrovna tam byla nová paní, šla s námi celou hodinu bez úlev a neměla žádný problém.) Důležité je najít si centrum, které se Ti líbí a instruktora, který Ti vyhovuje a pak se budeš na každou další hodinu - lekci těšit. Získáš kondičku, něco zhubneš a zpevní se Ti tělo, možná Tě to bude motivovat k vyzkoušení i jiných skupinových sportů nebo se odhodláš k chůzi nebo běhu venku.

Přeju Ti hodně správných kroků a zatím se loučím

Pav(l)a

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář